Hemen Arayın | Teklif İstiyorum |

Topraklama Hattı Nedir?

Topraklama hattı, prizlerde bulunabilecek herhangi bir kaçak olması durumunda elektrikli cihazlara bu durumu yansıtmamak için gövdesindeki iletken yardımıyla toprağa kadar uzanan bağlantıyı kullanarak yaptığı koruma işlemidir.

Bu şekilde çalışan elektrikli cihazda kaçak mevcutsa, dokunduğumuzda elektrik akımı bizim üzerimize değil, direnci daha az olan toprak hattı üzerinden geçerek toprağa akım yapacaktır. Bu sebeple beraber çarpılma riski ortadan kalkmış olacaktır.

Topraklama hattınızı yapabilmemiz için bizi arayınız.

Royal Elektrik sizler için topraklama hattı çekmeye hazır. Bizi aradığınızda hızlıca gelip sorunu yerinde çözeriz. Topraklama hatları olmayan yerlerde tüm elektronik cihazlar tehlike altındadır.

Topraklama Yoksa Ne Olur?

Topraklama hatları yukarıda bahsettiğimiz gibi elektronik cihazlar için oldukça önemlidir. Eğer bir yerde elektrik hattı evinize kaçak akım geliyorsa bu kablolara dokunanlar yüksek voltaja maruz kalarak elektrik çarpması gerçekleşir.

Bu durum yetkisiz, bilince sahip olmayan ve işi basite alan kişilerin sağlığı maruz kaldıkları elektrikten dolayı voltaj oranına göre sorunlar ortaya çıkarabilmektedir.

Elektrik kaçağı olan bir hatta bu hatta bağlı cihazlar var ise elektronik cihazların zarar görmesine neden olabilecek durumlar ortaya çıkaracaktır. Elektronik ürünlerinizin kullanılmaz hale gelmemesi için mutlaka bu konuda uzmanlık belgelerine sahip, mesleki yeterlilikleri kazanmış elektrikçilerimize güvenebilirsiniz.

Telefon Et Whatsapp