Hemen Arayın | Teklif İstiyorum |

Kaçak Akım Arızası

Kaçak Akım rölesinin kısaltmasına Kar denilmektedir. Bu role elektrik panolarının olmazsa olmazıdır. Günümüzde tüm yeni binalarda yönetmenliğe uygun yapıldığı takdirle bu role bulunmaktadır. Kaçak Akım Rölesi Neden Atar Elektrik kaçaklarında devreye girecek herhangi bir olduğu elektrik kaçağını önler ve elektriği keser. Elektrik panolarında mecburi istenen bu role akımın en güvenilir olmasını sağlamaktadır. Royal elektrik olarak 7/24 elektrik arızalarında arayabilirsiniz.

Elektrik sigortası arızalarınızı giderebilmemiz için bizi arayınız.

Kaçak akım şalteri arızaları

Kaçak akım şalterinin arızalanması daire içinde çeşitli sorunlarda beraberinde getiriyor. Bu arızaların başında elektrik akımın kesilememesi ve kaçak ihtimali gelmektedir.
Kaçak akım şalterinin arızalanması daire içinde çeşitli sorunlarıda beraber getiriyor. Bu arızaların başında elektrik akımının kesilmemesi ve kaçak ihtimali gelmektedir. Kaçak akım rolesinin nasıl çalıştığını anlarız burda ilk olarak iki yol bulunmaktadır:
ilk olarak şalterin üzerinde test düğmesi bulunmaktadır. İkinci yol ise daha uzmanlık istenen elektrik tesisat topraklanmasının voltmetre ile ölçümüdür. Kaçak akım rolesinin eğer arızalı olduğundan emin olduysanız bu durumu arızanın giderilmesi için birtakım çözümler üretmek gerekecek

kaçak akım rölesi
Elektrik sigortası arızaları için profesyonel elektrik ustası çağırabilirsiniz.

Kaçak akım bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Kaçak akım bozuk olduğu nasıl anlaşılır?
Elektrik prizlerine bağlı tüm prizler çıkarılır sonra tesisata elektrik verilip deneme yapılır eğer sigorta atmıyorsa büyük ihtimal elektrik ev alet cihazları şalteri attırmıştır ve cihazın fişe takılıp anlaşır olduğu halde gene atıyorsa şalte arızalıdır ve amperine uygun şekilde değiştirmek gerekir.

Kaçak Akım Rolesi Nedir?

Elektrik tesisatından kaynaklı kaçak akım atması nasıl anlaşılır? Kaçak Akım Rölesi Neden Atar Elektrik sigorta kutusuna gelen topraklama kablolar tek tek çıkarılır.Genelde klamense bağlı sarı kablo oluyor. Hepsini çıkardıktan sonra kaçakakım atmaz ve sonra kablolarıtek tek klamense takılır aynı zamanda test etmiş oluruz. Takılan kablolarda biri attırıyorsa bunu bulmak içinde takıp temas anında kaçak akım atmasından anlamış oluruz.

Kaçak Akım amacı Nedir ?

Kaçak akım rolesi gerektiğinde sizin can ve mal güvenliğinizi korumaktadır . Cihazların dışına verecek elektrik akımını engeller ve olası kaza ve yaralanmaların önüne geçmiş olur.Aynı zamanda elektrikli ev aletlerinin ömrü daha uzun olur.
Kaçak Akım Atarsa Ne Olur?
-Kaçak Akım Rölesi Neden Atıyor?
-Kaçak Akım Neden Tutmaz?
-Kaçak Akım Rölesi Koruma Rölesi Olmazsa Ne Olur?
-Kaçak Akım Rölesi Kalkmıyor
-Kaçak Akım Tamiri
-Kaçak Akım Rölesi Topraklama Faydası


Kaçak Akım Rölesi Neden Atar Yukarıda belirtilen kaçak Akım Arızalarınız da Royal Elektrik 7/24 işinde uzman Elektrikçiler yönlendirmektedir. Arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizin güvenliğiniz için işin ehli olmayan kişiler elektrikten uzak durması fayda vardır. Aksi takdirde yangınların %60 elektrik kaynaklı olduğunu bilmenizde fayda var.

kaçak akim rolesi atiyor

kaçak akim sigortası neden atıyor

kaçak akım sigortası kalkmıyor

[contact-form-7 id="3236" title="Teklif İste"]
[contact-form-7 id="3237" title="Biz Sizi Arayalım"]

BLOG


Telefon Et Whatsapp