Hemen Arayın | Teklif İstiyorum |

Paratoner nedir ve nasıl çalışır sorusunun cevabı, havada statik elektrik yüklü bulutlarla yeryüzü arasında bulunan fazla elektrik akımının insanlara, arabalara, binalara, elektrikle çalışan cihazlara, elektrik sistemlerine tehlikeli zarar vermeden doğrudan toprağa aktarılmasını sağlayan elektriksel güvenlik ekipmanıdır.

Elektrik Paratoner Nedir ?

Paratoner topraklamasıelektrik çarpması ve yangın risklerinin önlemek amacıyla çatı da uzun çubuk halinde montaj edilir ve ondan aşağıya toprağa kadar çekilen topraklama kablosu toprağa bakır çubuklar ile çakılır. paratoner amacı şimşek gibi içinde yüksek ölçüde elektrik akımı alarak kablo yardımı ile toprağa iletmektir ve insan mal güvenliğini korumuş olur.

Paratoner Tesisatı Nasıl Döşenir

Bina da paratoner sistemi yeni yönetmeliğe göre zorunlu oluyor burada ki en önemli neden paratonerin yıldırım şimşek çarptığı zaman elektriği topağa iletmek ve yangınları önlemek. paratoner tesisatını çekmek gerekli sertifikalar bulunan elektrik ustaları tarafından yapılmaktadır. Çatıda bir çubuk montaj edip aşağıya toprağa kadar topraklama kablosu çekilir ve bu kablo bakır çubuk tarafından toprağa çakılır ve herhangi yıldırım çarpmasında elektrik ve yangın tehlikesinden sizleri korur paratoner

Telefon Et Whatsapp