Hemen Arayın | Teklif İstiyorum |

Gaz detektörünün kurulum amacı bulundukları ortamdaki gazların, ortam için belirlenen değerlerden yüksek olması durumlarında yangın alarm sistemlerinin çalıştırılmasını sağlamaktır. Detektörler her gazın farklı bir patlama noktası olduğu için farklı türlerde üretilmektedirler.

Yoğun olarak fabrikalarda kullanılan bu sistem kullanılması yasal olarak zorunlu hale getirilmiştir. Bu yüzden hayat kurtarıcı konumdadırlar.

 Gaz detektörünüzün kurulum ve montajını yaptırmak için bizi arayınız.

Gaz Detektörlerinin Çalışma Mantığı Nedir?

Gaz detektörlerinin çalışma mantığı, ortamdaki gaz seviyesinin belirlenen limitlerden yüksek olması halinde özel bir bağlantı ile havalandırma sisteminden gazın atılmasına bağlı olarak çalışır.

Gaz detektörleri kurulmadan önce gazın en hızlı nasıl dışarı atılacağı hesaplanır ve plana uygun tasarlanır. Havalandırma sistemine bağlı olan bu detektörler içerisindeki yüksek hassasiyetli sensörler ile alarm sistemini çalıştırır. Gaz detektörleri içeride bulunan gazı havalandırma hattından dışarıya atmak üzere tasarlanmaktadır.

Gaz Detektörlerinin Faydaları Nelerdir ?

Gaz detektörleri özellikle fabrikalarda kullanılan bir sistemdir. Ortamdaki havayı sürekli kontrol eden ve gaz kaçağı yaşandığı durumlardan uyarı sistemlerini çalıştırıp içerideki gazı dışarı yönlendirir. Fabrika ortamında kullanılan gazlar kokusuz ve etkili gazlardır. Eğer gaz detektörünüz yoksa ortamda bir gaz kaçağı olduğunda farkına varamadığınız için gazın sebep olduğu yıkıcı hasardan etkilenip canınızı tehlikeye atmış olursunuz.

Gaz sistemleri sizin göremediğiniz veya kokusunu alamadığınız gazları fark ederek sizleri bilgilendirir. Etkilenmemeniz için ortamdaki gazı hızlı bir şekilde temizleyerek sizi güvene alır.

Gaz sistemleri hakkında daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızdaki bilgilerden bize ulaşabilirsiniz.

Telefon Et Whatsapp